Wrastający paznokieć

linia_prosta_400

Wiem, jak bardzo dokuczliwa jest ta przypadłość, mamy sposób na skuteczną walkę z nią - przynosimy ulgę już po paru dniach od zabiegu. 

Wrastanie paznokci ("unguis inkarnatus") to stan, gdy część paznokcia lub kąt paznokcia przebił skórę wału paznokciowego oraz stan nadmiernego wybrzuszenia paznokcia, powodujący ból i zapalenie wału paznokciowego. Istnieje kilka metod zwalczania i profilaktyki: od tamponady do założenia klamry na paznokieć. Często, by uzyskać właściwy efekt, trzeba korzystać z wielu z nich. Wrastanie powoduje wiele czynników: niewłaściwe obcinanie paznokci, za ciasne buty, wrodzone lub nabyte wady stopy, jednostronne lub zbyt duże obciążenia stóp. Zmiany powoduje minimalny, ale stały ucisk np. obuwia lub rajstop. 

klamra_400

Częstym problemem jest wrastanie kąta lub ciernia w wał paznokciowy: objawem jest zaczerwienienie i ból podczas ucisku, co prowadzi do zapalenia i nadmiernej granulacji. W przypadku wrastania paznokcia można wykonać zabieg w gabinecie specjalistycznej pielęgnacji stóp. Jego podstawą jest usunięcie wrastających części paznokcia. Jeśli zostawimy źle obcięte paznokcie, z ostrym kątem lub cierniem, ból nie ustąpi i może dojść do zapalenia. Regułą jest "Usunąć tyle ile trzeba, ale tak mało, jak tylko można"! 

Wrastanie kąta paznokcia powoduje najpierw zaczerwienienie i ból podczas ucisku, następnie może dojść do zapalenia i nadmiernej granulacji. W przypadku takiego zaawansowanego stadium należy pacjenta niezwłocznie skierować do lekarza. Jeżeli mamy do czynienia z przypadkiem nieskomplikowanym, a ból pozwala na wykonanie zabiegu pielęgnacji możemy zająć się tym w gabinecie specjalistycznej pielęgnacji stóp. Podstawą zabiegu jest usunięcie wrastających części paznokcia. Jeżeli pozostawimy paznokcie niewłaściwie obcięte, z ostrym kątem lub cierniem ból nie ustąpi i może dojść do zapalenia. 

....LUKSUS LEŻY U TWYCH STÓP

Nasz salon jest partnerrem programu:

 

zdrowe_nogi_logo

gehwol

 

Pedicure wykonywany jest w ultracmofortowym fotelu z masażerem pleców i specjalnym systemem Pipeles gwarantującym sterylność:

platino1_400

Wrastający paznokieć

Podobał Ci się ten zabieg?
« powrót