Usuwanie włókniaków

linia_prosta_400

W naszym salonie można pozbyć się włókniaków i znamion metodą elektrokoagulacji , która jest zabiegiem o bardzo krótkim czasie trwania. Umiarkowany ból odczuwany jest przez klienta ok. 1 sek.  Zabieg jest bezkrwawy i bezpośrednio po zabiegu pozostaje zaczerwieniona plamka (lub mały strupek) która znika po ok. 3 tygodniach 

Zabieg polega na usunięciu włókniaka lub prosaka przez zastosowanie nowoczesnego aparatu do elektrokoagulacji. Zabieg jest wykonywany szybko i skutecznie. Skóra goi się w ciągu tygodnia, szybko znikają ślady po zabiegu. 

Osoby ze skłonnością do powstawania włókniaków lub prosaków powinny często kontrolować swoją skórę -najlepiej usuwać takie zmiany gdy są bardzo małe. 

Nie powinno się dopuszczać do powstawania dużej ilości prosaków lub włókniaków. 

Po zabiegu usuwania włókniaków nie wolno zdrapywać pojawiających się strupków, nie wolno wyciskać zawartości. Skóra będzie szybciej się goiła jeśli zastosowana zostanie maść lecznicza np. Tribiotic, Bephanten. 

Po zabiegu usuwania włókniaków należy chronić miejsca poddane zabiegowi przed dostępem wody. Trzeba również chronić skórę przed promieniami UV. Konieczne jest stosowanie kremu ochronnego na miejsca odkryte. Nie wolno zdrapywać strupków. Włókniak poddany elektrokoagulacji usycha i po kilku dniach odpada. Po zabiegu przez jakiś czas może pozostać mała, zaróżowiona plamka. Blizenka goi się szybko, jednak miejsce musi być chronione przed promieniami UV. To ważne gdyż tylko takie postępowanie może uchronić przed przebarwieniami. 

Włókniaki najlepiej usuwać gdy są bardzo małe. Zmiany nie są groźne , jednak drażnione przez wiele lat mogą ulec zezłośliwieniu. 

Usuwanie włókniaków

cena : od 50 zł

czas zabiegu: od 30 minut

Podobał Ci się ten zabieg?
« powrót