Kwasy owocowe - więcej ...

linia_prosta_400

W języku angielskim "to peel" znaczy złuszczać 

Sięgając do materiałów źródłowych odnajdujemy informacje, że królowe Egiptu stosowały maseczki na bazie wina palmowego. Królowe Francji również aplikowały sobie maseczki winne, zawierające kwasy owocowe. Dzięki tym zabiegom ich cera była jasna i promienna. 

kwasy

Zyskały uznanie na całym świecie. Są jednymi z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach dermatologii estetycznej.

Polegają na złuszczaniu określonej warstwy naskórka, a tym samym usunięciu bądź redukcji zmian chorobowych lub estetycznych, które rozwijają się z wiekiem i pod wpływem szkodliwego działania środowiska. Zabiegi stymulują również produkcję nowego kolagenu i włókien elastycznych oraz wpływają na odnowę naskórka leczonego regionu. Odbudowany naskórek jest bardziej uwodniony i elastyczny. Uzyskany efekt zależy od rodzaju użytej substancji, jej stężenia, czasu i metody stosowania oraz przygotowania skóry. Po zabiegu złuszczanie skóry jest niewielkie i mało widoczne. Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry, nie wyłącza pacjenta z życia codziennego. Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na słońce i dlatego może być stosowany przez cały rok.    wiecej_o_peelingu_02

Przebieg zabiegu: za pomocą szpatułki zakończonej bawełnianym wacikiem rozprowadza się preparat na całej złuszczanej powierzchni, po 1-3 minutach od aplikacji pacjent odczuwa nieprzyjemne doznania pod postacią uczucia pieczenia i palenia skóry, w tym czasie obserwujemy zbielenie naskórka - frosting, co świadczy o prawidłowej reakcji skóry, nieprzyjemne doznania mijają po kilkunastu sekundach - kilku minutach; zależy to od osobniczej wrażliwości skóry, można ponownie zaaplikować 1-3 warstw TCA. Podczas zabiegu występują objawy delikatnego pieczenia i szczypania, które przemijają po kilku minutach, są objawem jak najbardziej naturalnym. Również złuszczanie naskórka jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. Po kuracji należy odpowiednimi preparatami wspomagać regenerację skóry

Wskazania do peelingu: 
-regeneracja skóry, 
-fotostarzenie, 
-trądzik, 
-hiperpigmentacja, 
-ostuda, 
-keratoza, 
-zmarszczki, 
-rozstępy, 
-skóra palacza.
   kwasy2

Działanie peelingu na skórę 

Zachodzące reakcje biochemiczne powodują, że skóra staje się gładsza i miękka.

Równocześnie staje się wrażliwsza na działanie bodźców mechanicznych, termicznych i chemicznych.

Dzięki peelingowi skóra lepiej wchłania substancje czynne.

Wydzieliny skórne łatwiej przedostają się na zewnątrz.

Otwierają się mieszki włosowe i pory, zwiększa się przepływ krwi w naczyniach włosowatych.

Warstwa podstawowa naskórka zostaje pobudzona do wytwarzania nowych komórek, dzięki czemu skóra szybciej się regeneruje.

Mechanizm samoregulacji organizmu dąży do równowagi.

Tam, gdzie komórki zostały uszkodzone lub usunięte organizm natychmiast wytwarza nową tkankę. 

Usunięcie powierzchniowej warstwy inicjuje odbudowę komórek głębiej położonych.

Proces ten sprawia, że skóra jest bardziej jędrna, sprężysta i ogólnie zdrowsza.

kwasy4

Preparaty stosowane do peelingu nie są środkami złuszczającymi w dosłownym tego słowa znaczeniu. Zmiękczają spoiwo międzykomórkowe (tzw. cement ceramidowy) i osłabiają spójność zrogowaciałych komórek przez rozluźnianie wiązań jonowych i wodorowych miedzy nimi. Powoduje to zwiększenie odległości między kolejnymi warstwami hydrofilowymi międzykomórkowej struktury skóry, a następnie złuszczanie korneocytów z powierzchni naskórka i zatrzymanie wody w głębszych jego warstwach.W wyniku peelingu następuje regeneracja i regulacja włókien kolagenowych i elastynowych. Wpływa także na skórę właściwą i wygładza niewielkie zmarszczki.Liczbę koniecznych zabiegów tak jak w przypadku mikrodermabrazji ustala się indywidualnie, w zależności od wieku, predyspozycji dziedzicznych, stanu zdrowia, trybu życia i stopnia zmian. Peelingi zaleca się w przypadku skór zniszczonych wieloletnim opalaniem. Skóra poddana działaniu słońca staje się gruba, szorstka i przesuszona. Dochodzi do zniszczeń włókien kolagenowych i elastynowych oraz powstania nieprawidłowo zbudowanych komórek. 

Kosmetyczne działanie peelingów: Przed i po

redukcja grubości warstwy rogowej, 

spłycenie drobnych zmarszczek, 

wzrost spoistości i zwartości głębszych warstw naskórka,

przyspiesza podział komórek warstwy podstawnej, 

wzmacnia strukturę kolagenu skóry, 

przyspiesza jego syntezę, 

restrukturyzacja włókien elastynowych, 

zmniejsza suchość naskórka, 

wzrost poziomu cerwzmocnienie bariery ochronnej skóry, 

rozjaśnienie przebarwień, 

pomaga usunąć blizny potrądzikowe, 

zwęża pory, zwiększa elastyczność skóry, 

zwiększa produkcję glikozaminoglokanów.amidów, 

kwasy3

 

 

 

Podział peelingów w zależności od głębokości działania: powierzchowne - w obrębie naskórka, średnio-głębokie - obejmujące cały naskórek i górną warstwę skóry, głębokie - sięgające do głębszych warstw skóry. Wskazania: zaburzenia pigmentacji - przebarwienia, powierzchowne zmarszczki, nadmierne rogowacenie, uszkodzenia potrądzikowe i niektóre postacie trądziku, płytkie blizny, fotostarzenie. 

Przeciwwskazania: skóra podrażniona, zmiany chorobowe skóry (trądzik różowaty, stany ropne, egzemy), ubytki skóry (otarcia, skaleczenia), nerwica naczyniowa, łuszczyca

Rodzaj peelingów:

- Peelingi enzymatyczne 

Zawierają enzymy, które powodują rozpad tłuszczów i protein scalających warstwę rogową. Ten rodzaj peelingu nie złuszcza naskórka przez pocieranie i dzięki temu można uniknąć ewentualnym podrażnieniom wrażliwej skóry
- Peeling enzymatyczno - biologiczny 
Rozpuszcza i częściowo usuwa warstwę rogową naskórka, usuwa nadmiar łoju oraz zanieczyszczenia. Innymi preparatami służącymi do peelingu są preparaty zawierające kwasy owocowe, kwas glikolowy, mieszanki ziołowe i związki chemiczne takie jak fenole, kwas salicylowy, trójchlorooctowy, retinowy. 
- Peeling migdałowy 
Kwas migdałowy należy do alfa-hydroksykwasów. Otrzymuje się go z gorzkich migdałów. Jest substancją nietoksyczną. Ma działanie kosmetyczne oraz bakteriobójcze. Peelingi kwasem migdałowym poprawiają stan skóry ze zmarszczkami, przebarwieniami, ale nie wywołują uczucia dyskomfortu. Ze względu na właściwości bakteriobójcze można je stosować u chorych z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych.
-Peeling TCA Kwas trójchlorooctowy (TCA) jest pochodną kwasu octowego. W zależności od stężenia wywołuje martwicę naskórka i górnych warstw skóry właściwej.


kwasy5

Kwasy Owocowe na Twarz

Cena 140 zł.

w każdy poniedziałek lata 2014: cena 95 zł

 

promocja do 31-08-2014

Podobał Ci się ten zabieg?
« powrót